Garas un Šauras virtuves īpatnības

Šaura un gara virtuve ar koka fasādēm.
Šaura un gara, balta virtuve

Virtuvi var raksturot divas iezīmes: tās garums un šaurums. Šīs iezīmes rada unikālu plānojumu, kuram jāpievērš īpaša uzmanība, lai padarītu virtuvi gan funkcionālu, gan vizuāli pievilcīgu.

Telpas izmēri

Garas un šauras virtuvēs platība ir izstiepta, radot ierobežotu platumu, bet saglabājot garumu. Tas var radīt izaicinājumus, jo darba virsmas un mēbeles ir jāizkārto tā, lai tās būtu ērti sasniedzamas un lai vienlaikus palielinātu telpu vizuāli.

Funkcionalitāte un estētika

Efektīvai izmantošanai šaurai virtuvei ir jābūt rūpīgi izplānotai. Visām darba zonām jābūt viegli sasniedzamām.  Jāatrod veidi, kā uzlabot funkcionālās zonas, neizmainot telpas izskatu pilnībā.

Glabāšanas risinājumi

Izvēloties plauktus un skapjus, jādomā par vertikālo telpu izmantošanu, jo horizontālā telpa var būt ierobežota. Augšējie skapji, atvilktnes un izvelkamie plaukti var palīdzēt maksimāli izmantot glabāšanas vietu.

Ventilācija un apgaismojums

Šaurā virtuvē var būt grūti nodrošināt pareizu ventilāciju un apgaismojumu. Pārdomāti izvēlētas gaismas un ventilācijas sistēmas var padarīt telpu gaišāku un atvērtāku.

Kopumā garās un šaurās virtuves iekārtošana prasa rūpīgu plānošanu un izpratni par to, kā šie unikālie izmēri ietekmē telpas funkcionālās īpašības. Ar pareizo pieeju un dizainu šīs virtuves var kļūt par efektīvām un estētiski pievilcīgām telpām, kas pilnīgi atbilst jūsu vajadzībām un gaumei.

Pelēka, U veida virtuve ar koka fasādēm

Plānošanas Principi

Precīza mērīšana

Mērīšana ir nepieciešama, lai izvairītos no nevajadzīgām problēmām. Tas ietver platuma, garuma, un augstuma izmērus, kā arī durvju, logu un citu elementu novietojumu.

Telpas izvērtēšana

Sapratne par pašreizējo telpas struktūru palīdz noteikt, kādas pārmaiņas ir iespējamas un kādas nav.

Krāsu un materiālu izvēle

Krāsu un materiālu izvēle ir jāsaskaņo ar vispārējo mājas stilu un jūsu personīgajām vēlmēm. Tas var palīdzēt telpai likties lielākai un plašākai.

Apdare un Detaļas

Apdare, piemēram, rokturi, mēbeļu kājas un citi elementi, ir jāizvēlas tā, lai tie saskanētu ar vispārējo dizainu.

Virtuve ar akmens virsmu un izlietni

Mēbeļu Izvēle un Izvietojums

Garās un šaurās virtuvēs mēbeļu izvēle un izvietojumam ir jāpievērš uzmanība, lai maksimāli izmantotu pieejamo telpu. Šeit ir daži no galvenajiem aspektiem:

Skapju un Plauktu Veidi

Garās un šaurās virtuvēs jāizmanto augšējā telpa, izvēloties skapjus un plauktus, kas nodrošina pietiekamu glabāšanas vietu. Vertikāli izvelkamie plaukti un atvilktnes var būt ļoti efektīvi.

Darba Virsmas Materiāli

Tiem ir jābūt izturīgiem un viegli kopjamiem, lai tie atbilstu virtuves vajadzībām. Piemēri var būt granīts, kvarcs vai nerūsējošais tērauds.

Ergonomiski Izvietojums

Darba virsmas un iekārtas jāizvieto tā, lai tās būtu ērti sasniedzamas, saglabājot pareizu darba plūsmu. Skapjiem un atvilktnēm jābūt pieejamiem bez liekas piepūles.

Vizuālie Aspekti

Mēbeļu krāsām un stilam jāsaskan ar vispārējo telpas dizainu. Gaišas krāsas var palīdzēt telpai izskatīties lielākai un atvērtākai.

Smalkas detaļas, piemēram, rokturi, apdare un citi dekoratīvie elementi, var pievienot kvalitatīvu izskatu, kas uzlabo vispārējo izskatu. 

7 Praktiski padomi

  1. Vertikāli Skapji un Plaukti: Izmantojiet telpu līdz griestiem, izvēloties augstus skapjus un plauktus. Varat izmantot augšējās plaukta daļas reti izmantotu priekšmetu glabāšanai.
  2. Izvietot Atvilktnes Atvilktnēs: Daudzfunkcionālas atvilktnes var maksimāli izmantot glabāšanas telpu. Piemēram, izvelcami šķelšanas nodalījumi var uzglabāt piederumus.
  3. Pielāgojamas Virsmas: Izvēlieties darba virsmas, kas var kalpot vairākām funkcijām, piemēram, izvelkamas papildu virsmas zem darba galdiņiem.
  4. Spoguļi un Gaišas Krāsas: Spoguļu vai gaišu krāsu izmantošana var likt telpai šķist plašākai un gaišākai.
  5. Mazākas Izmēra Ierīces: Ja iespējams, izvēlieties kompaktākas ierīces, kas paredzētas tieši šaurām virtuvēm.
  6. Daudzfunkcionālas Mēbeles: Piemēram, izvelkami vai salokāmi galdiņi var nodrošināt papildu darba vai ēšanas telpu, kad tas ir nepieciešams.
  7. Daudzlīmeņa Apgaismojums: Izmantojiet dažādus gaismekļu līmeņus, lai nodrošinātu vienmērīgu un patīkamu apgaismojumu visā virtuvē.

Šie praktiskie padomi un triki var palīdzēt jums maksimāli izmantot garu un šauru virtuvi, izveidojot telpu, kurā būs patīkami uzturēties.

E-pasts: info@virtuvesskapisi.lv

Mob tel: 26787459

Rakstīt: Whatsapp

Virtuveskapisi.lv