Krāsu loma modernā virtuvē

moderna Monohroma virtuve ar galdu

Moderns virtuves stils ir viens no pieprasītākajiem, uzsverot tīras līnijas un minimālistisku izskatu. Krāsu izvēle šajā stilā ir viena no būtiskākajām lēmumiem, ko pieņemt, kas spēj radīt patiesi elegantu un funkcionālu telpu.

Moderna virtuve ar melnu un baltu virtuves krāsas fasādēm.

Izveido kontrastu

Modernās virtuves iezīme ir kontrasts. Lai to panāktu, jāņem vērā galvenie virtuves elementi: skapīši, galda virsmas, ierīces un apgaismojums. Visbiežāk izmantotās virtuves krāsas kombinācijas ir neitrālas ar kontrastu. Piemēram, balti skapīši ar tumšu galda virsmu vai gaiši ozola skapīši ar pelēku virsmu. Svarīgi saprast, ka ne visām virsmām jābūt atšķirīgām. Dažkārt pietiek ar to, ka skapīši un sienas ir vienā krāsā, bet galda virsma kontrastē.

Atrodi līdzsvaru!

Lai panāktu harmonisku krāsu kombināciju, ieteicams izmantot 70/20/10 vai 70/30 dalījumu. Piemēram, var izvēlēties dominējošo krāsu, kas aizņem 70% no telpas, 20% ir papildkrāsa un atlikušie 10% – akcentkrāsa. Šo principu var piemērot arī dažādām virsmām, piemēram, skapīšiem, sienām un dekoratīviem elementiem.

Moderna, kompakta virtuve ar diviem melniem krēsliem.

Monohromātisko izskatu

Vienkrāša virtuves krāsas shēma ir īpaši pieprasīta mūsdienīgā virtuves dizainā. Piemēram, balta krāsa var dominēt visā telpā, bet, lai piešķirtu dzīvotspēju, var pievienot dažādus toņus un tekstūras. Monohromātiskajā izskatā galvenais ir kontrastu veidošana, izmantojot dažādas apdares un materiālus.

Gaismas ietekme uz krāsu uztveri

Mākslīgā gaisma arī ietekmē krāsu uztveri un var mainīt krāsu toņus virtuvē. LED gaismas virtuvē nodrošina siltu, dabisku gaisma, padarot spilgtas, siltas krāsas intensīvākas un vēsas krāsas nedaudz blāvākas nekā uz krāsu parauga. Tomēr virtuvē visbiežāk sastopamā mākslīgā gaisma ir fluorescējošas lampas, kas rada vēsu gaismu, kas vislabāk piemērota zilām, zaļām un pelēkām krāsām.

Virtuves krāsas- balta un melna veido monohromu virtuvi.

Dod priekšroku dabīgajiem materiāliem

Koks un koka imitācijas ir populāras modernajās virtuvēs. Šie materiāli piešķir siltumu un dabiskumu. Papildus koksnei var izmantot arī no akmens veidotus dekoratīvos elementus, lai radītu patiesi elegantu un mūsdienīgu izskatu.

Modernas virtuves dizains rada elegantu un funkcionālu telpu, kur katram elementam ir savs mērķis. Krāsu un materiālu pareiza kombinācija ir atslēga pievilcīgas un praktiskas virtuves radīšanai.

E-pasts: info@virtuvesskapisi.lv

Mob tel: 26787459

Rakstīt: Whatsapp

Virtuveskapisi.lv